Selanik Makedonya

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 450 Euro
Turumuz, Selanik üzerinden yapılan bir Makedonya turudur. Önce Yunanistan'da Selanik'e uğrayacağız. Selanikte 1 gece geçirip şehri gezdikten sonra Makedonya'ya geçeceğiz. Üsküp Üzerinden Manastır'a uzanan keyifli bir gezi yapacağız...

ÖZET

İstanbul'dan başlayan yolculuğumuz Selanik üzerinden yapılan bir Makedonya turudur. Önce Yunanistan'da Selanik'e uğrayacağız. Selanikte 1 gece geçirip şehri gezdikten sonra Makedonya'ya geçeceğiz. Üsküp Üzerinden Manastır'a uzanan keyifli bir gezi yapacağız...  

PROGRAM

İncirli Ömür AVM nin  önünden  siz saygıdeğer konuklarımızla saat 22:00 da buluşarak Alpar Turun otobüsüyle hareket ediyoruz. Gece saat 02:00-03.00 arasında Selanik’te otele yerleşiyoruz. Sabah saat 09:00 da yapacağımız kahvaltımızın ardından saat 17:00’ ye kadar Selanik’teyiz. 17.00 da Selanik’ten hareketle Makedonya’ya hareket ediyoruz. Gece Üsküp’te Luxor Otel’de kalacağız.

1.gün

Sabah saat 07:30’da yapacağımız kahvaltımızın ardından Üsküp gezimiz başlayacak. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Saat kulesi, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, Çifte Hamam, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Külliyesi, Makedonya Meydanı, Tarihi Üsküp Tren istasyonu ve 6. Yüzyıldan kalma Taş Köprü bulunmaktadır. Saat 13.00 da öğle yemeğimizi yedikten sonra 14.00 da Ohri’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde Kalkandelen’de (Tetava) duruyor ve Alaca Camii ile İpek Yolu üzerinde kurulmuş olan, Kanuni Sultan Süleyman’ın vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. Yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba tekkesini ziyaret ediyoruz. Tetava’dan sonra yol üzerinde Gustivar’da şehir turu ve BÖREK ziyafeti yapıyoruz. Daha sonra Ohri’ye doğru hareket edip, Struga’da Otel Drim’e yerleşiyoruz. Gece serbest zaman ve Struga turu…

2.gün

Sabah erken kalkanlarla (05.30) Halvati tekkesini ziyaret edip, Daha sonra Göl manzaralı otelimizde sabah kahvaltısının ardından Ohri’ye geçiyoruz.  Ohri’de göreceğimiz yerler: St.Kiril, St.Clement Ohridski, Aya Sofya kilisesi, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Samuel kalesi, St.Jovan Kaneo, Haydar Kadı Camii, Bedesten ve  İshak Bey Camii . Akşam Drim Otele dönüyoruz….

3.gün

Pazar günü sabah kahvaltısından sonra saat 09:00 da Türkiye’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde Manastır’a   (St. Naum-Resne-Bitola) uğrayacağız.  Atatürk Evi ve Manastır Askeri idadiyesi’ni  ziyaret ediyoruz. Vakit kalır ve genel istek olursa Elveda Rumeli filminin çekildiği Pursiçan köyüne uğrayabiliriz. Turumuz başladığı yerde, İncirli’de sona eriyor.

 

KONAKLAMA

3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklayacağız.

 

ULAŞIM

Rahatınız için Alpar Tur'un Son model Otobüsü ile yolculuk yapacağız....

NOTLAR

Kişisel ihtiyaçlarınızı ve kullandığınız ilaçlarınızı yanınıza alınız...

YEMEK

Yemekler bölgesel yemeklerdir. 

ÜCRET

Ödemelerinizi; banka havalesi ile Garanti, HSBC ,Yapı Kredi  Bankalarındaki hesaplarımıza ya da Ofisimize yapabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olanlar:

Ulaşım

Konaklama

Rehberlik

Güler yüzlü kaliteli hizmet

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.