KAÇKAR YAYLALARI

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 950 TL
2472 adet Endemik bitkisiyle, insanın kulaklarında uğultular oluşturan deli akışlı dereleri, kırmızı benekli alabalıkları, çiçeği, böceği, sarp tepelere nakış nakış işlenmiş tarihi konakları, her adım yaşayacağımız değişken iklimiyle dinamik bir dünya...

03 Ağustos 2013 Cumartesi

Saat  00:09 da Trabzon hava limanında buluşuyoruz.  Bizi karşılayacak araçlarımızla rotamızı Çat Yaylasına çeviriyoruz. FIRTINA vadisine vardığımızda solumuzdan çağlayarak akan Fırtına deresinin muhteşem görüntüsü eşliğinde önce Çamlıhemşin’e uğrayacağız.  Burası alışveriş için son noktamız.  Yol boyunca bizden ayrılmayacak Fırtına deresini bir sağımıza bir solumuza alarak Zil Kale’ye varıyoruz. Yüzlerce yıla meydan okuyarak varlığını koruyan kale inanılmaz bir görsel şölen sunacak hepimize. 30 dakikalık fotoğraf molasının ardından yola çıkıp Çat yaylasına vardığımızda TOŞİ dağ evine yerleşeceğiz. Günü dinlenerek geçireceğiz.

ÇAT,  derelerin ve yolların birleştiği yerdir. 1280 metre rakımlı yayla, etrafı yüksek dağlarla çevrili yeşil bir cennettir. Dinlenirken, yemek yerken, eğlenirken Fırtına deresi bize eşlik edecek.                                                                                                                                 

04 Ağustos 2013 Pazar

Güne 06:30-08:00 arasında yapacağımız Kahvaltı ile başlıyoruz.  Saat 08.00’de bizi bekleyen araçlarımıza binip ilk serüvenimize başlıyoruz. Yaklaşık olarak 1 saat sürecek araç  yolculuğunda kısa bir mola vereceğimiz ELEVİT  Yaylasına varıyoruz. 45 dakikalık yolculuktan sonra yürüyüşe başlayacağımız TROVİT Yaylasına varıyoruz. Su ihtiyacımızı karşılamak için yanımızda bir bardak taşımamız yeterli, yürüdüğümüz her yerden su kaynıyor olacak.  Yaklaşık iki buçuk saat sürecek yürüyüş seyahatimiz boyunca yapacağımız en hafif yürüyüş olacak. Bölgeye ısınma yürüyüşü de diyebilirsiniz. Gideceğimiz Yaylanın adı KARMİK . Tahmini yürüyüş mesafesi 8 km. Yolun sonunda bizi bekleyen krater gölü günün sürprizi.  Buz gibi gölde yüzmek için sabah çıkarken mayolarınızı almayı unutmayın. Dönüşümüz aynı yoldan olacak. Vaktimiz kalırsa ELEVİT Yaylasında, yayla kahvesinde yaylacılarla sohbet, bol çay ve kahvenin yanında YOK YOK bakkalı ZİYAYLADA geçireceğiniz neşeli dakikalar ekstramızJ  Dönüş yolunda zaman zaman durarak, yaban çileği, franbaoz  ziyafetini de ihmal etmeyeceğiz.                                                                                           .                                                                                                                           

05 Ağustos 2013 Pazartesi

Gene aynı saatte kalkıyor aynı hazırlıkları yapıyoruz. Hedef, ÇİÇEKLİ yaylası. Doğa anamız bu yaylanın her tarafını çiçeklerle bezemiş..Bu yaylada kreter  gölü, köy kahvesi yok. Amma velakin Fotoğraf sevdalıları için, makro çekimi sevenler için o kadar obje var ki, saymakla bitmez..En az 100 çeşit çiçek türü, içinde kendisinin de ikamet ettiği örümcek ağları tam bir şölen..hele ağ üzerine düşen su damlacıkları göreni şaşkınlığa uğratacak cinsten. Manzara mı en alası, çekin çekeceğiniz kadar, sınır yok. Yürüyüş mü? Sınırsız. İsteğe bağlı olarak sadece yokuş aşağı belki de 20 km. Dedik ya isteğe bağlı olarak planlayacağız. KALEİ BALA yı tavaf edeceğiz. Yaylacılarla sohbet edip nasıl tere yağı yaptıklarını izleyeceğiz. Tabi o gün tereyağı yapıyorlarsa. Yani aksiyon diz boyu..                          

06 Ağustos 2013 Salı

Bugün parkurumuz biraz zor arkadaşlar. 3711 metre yüksekliğiyle bölgedeki en görkemli zirve olan VERÇENİK dağının eteğindeki Kapılı göllere gidiyoruz.     3000 metre yükseklikteki göllerde yüzebilmek herkesin harcı değilJ . Hem taşıt yolumuz hem de yürüyüş yolumuz uzun. Ortanın üzerinde bir sertliğe sahip bu bölge oralara gidip de görmeden gelmeyin  denilen bir  yer. Büyük küçük sayısız gölün bulunduğu bu bölge özellikle dağcıların uğrak yerlerindendir.  Siz  MAYOLARINIZI ALMAYI UNUTMAYIN.

Peki bunca yorgunluk nasıl geçer dersiniz. Bu akşam bir sürpriz bekliyor hepinizi. TOŞİ’ye dönüp, duşumuzu yapacağız.Kıyafetleri değiştirip akşam yemeğine ineceğiz. Sevgili Bennur ve Meri’nin yaptığı lezzetli yemeği yiyip kadehlerimizi yudumlarken. Ansızın yükselen tulumun  sesiyle yediklerinizin içtiklerinizin hepsini atma zamanı: HAYDEE HORONA. Gecenin büyüsü şimdi başlıyor. İşte KAÇKARR..                                          

07 Ağustos 2013 Çarşamba

Bugün sizleri erkenden kaldırmayacağız. Çünkü  bugün boş gün:))) Haa boş dediysek bom boş değil. yani yan gelip yatmıyorsunuz. Sadece saat,08 de kalkacaksınız ve kahvaltı 09:00 da bitmiş olacak..Bu günü hepiniz çok seveceksiniz.. Kahvaltı sonrası, hep birlikte, muhteşem POLOVİT şelalesini görmeye gideceğiz. Burada fotoğraf çekip eğleneceğiz. Bu faaliyet toplamda 2 saatimizi alacak. Sonra geri dönüp FIRTINA çayının üzerinde aksiyon dolu faaliyetimizi yaşayacağız. Kalın halatlara kurulu elle itmeli, çekmeli teleferikle suyun karşısındaki kayaya geçecek sonra kayadan aşağı iple ineceğiz ve su kenarında hem balık tutacak hemde ateş yakıp menemen  yapacağız. Eğer balık tutabilirsek birayla güzel bir ziyafet çekeceğiz.                               

08 Ağustos 2013 Perşembe

 Dün çok dinlendik dimi:)) o zaman yorulma zamanıdır..Eğer yağmur yağmıyorsa, Bugün AMBARLI Yaylaya çıkacağız Uzun bir araç yolculuğu yapıp  AMBARLI yaylasına gideceğiz. Araçlarımız burada bizi bekleyecekler ve oldukça dik bir yamacı tırmanmaya başlayacağız. 6-7 adet göl geçip balıklı göle                                          varacağız. Burası AMBARLI zirvesinin altıdır ve rakım 3050 metredir. İsteyen kendini gölün serin sularına verir isteyen dönüşü de düşünerek sırtüstü yatıp dinlenir. Bunca yorgunluk beni kesmedi diyen çıkarsada, sanmıyorum ama o zaman 1.5 saat daha yürüyerek  3600 metrelik AMBARLI zirvesine çıkabilir. AMBARLI çok stratejik bir zirve. Zira buradan bakıldığında, VERÇENİK-KAÇKAR-6 PARMAK-POKUT hatta ÇAYELİ yaylalarını görmek mümkün olacağı gibi, tam bir bıçak sırtında gibi vadisini, diğer yandan fırtına vadisini. Bir başka pencereden Çayeli vadisini göreceksiniz. Ya da buraları sis kaplamış olacak ve kendinizi sisten bir yatağın üzerinde bulacaksınız. Yarın sabah TOŞİ’den ayrılacağız çantalarınızı akşamdan hazırlayın…                                                                                                     

09 Ağustos 2013 Cuma-

Bugün hafızalarınızdan hiç çıkmayacak bir faaliyet yapacağız. Sabah 06.00 da kalkıyoruz. Kahvaltı sonrası çantalarımızı araçlara yükleyip, TOŞİ’yi terk ederek AMLAKİT yaylasına gidiyoruz. Araçlarımız                                  bizi burada bırakıp dönüyorlar. Kısa bir hazırlık ve dinlenmeden sonra başlıyoruz yürümeye. Cana yakınlığı,sıcaklığı,hiç bozulmamış yayla evleri  ile HAZİN DAG yaylasına gidiyoruz..yaklaşık olarak 2,5 saat  yürüyeceğiz.. Öyle bir rota ki, adeta bulutlara uzanan ladin ve Köknar ağaçları, kulaklarda nameler oluşturan derelerin çağlayışı, rengarenk çiçekleri,yöreye has kelebekleri ve devasa düz taşları döşeyerek oluşturulan yolu görecek tarihe tanıklık edeceksiniz. HAZİNDAG da kısa  bir moladan sonra yola devam edeceğiz. İstikamet, POKUT, bu yayla hakkında "BEN ÖLÜRSEM BURAYA GÖMÜN" diyen birçok insanın olduğunu hep duyarız. Buranın kuzey doğusu AYDER vadisi,  güney batısı                        FIRTINA vadisidir. Her iki tarafınızın da sis örtüsüyle kaplandığını düşündüğünüzde, fazla bir şey yazmaya gerek yok, POKUT’u yaşamak gerek. Geceyi burada KONUKEVİ’nde geçireceğiz.

10 Ağustos 2013 Cumartesi

Sabah kalktığımızda 3 saatlik bir yürüyüşten sonra ŞENYUVAYA ineceğiz. Eşyalarımızı yüklemiş bizi bekleyen araçlarımıza binip, Havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Yani KAÇKARA veda zamanı..                                                    

NOTLAR:                                                                                                                                                                  

NELER GÖTÜRECEĞİZ

Kıyafetlerimiz su geçirmez, soluyabilir olmalı, mutlaka boğazlı su geçirmez bot almalısınız.

Yedek ayakkabı  ve kıyafet.

Günübirlik kullanılacak 25 lt. civarında sırt çantası.

Güneş gözlüğü, güneş kremi, varsa kullandığınız ilaçlar, kafa feneri, düdük, yedek pil, fotoğraf makinası.  

Akşam için mont veya kazak (Hava akşamları soğuk olur)

Mayonuzu unutmayın..                                                                                                                                      

TURA DAHİL OLANLAR: Seyahat sigortası, Konaklama, sabah, akşam yemekleri, öğlen kumanyası,  iç turlar, transferler, rehberlik ve TOŞİ de içtiğimiz çay.                                                                          

DAHİL OLMAYANLAR:Gidiş-dönüş uçak bileti, içkiler, meşrubatlar, Cumartesi  havaalanı sonrası kahvaltı, dönüşte Cumartesi öğlen ve akşam yemeği, müze  vs  yerleri.                                                                                                                                                                

ÜCRET:  

Kişi başı 950.00 TL / Rezervasyon için 250.00 TL gerekiyor.

Uçak biletlerinizi şimdiden ayırtırsanız uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

 Giderken sabahın ilk seferlerine bilet almalısınız zira 09.00 da hareket edeceğiz. Dönüş için en erken saat. 17.00 ve sonrası olsun.  

Rezervasyon için:

Memet Güngör

Garanti bankası Fatih Şubesi  062

Hesap No: 6683685
TR23 0006 2000 0620 0006 6836 85

 

 


Warning: extract() expects parameter 1 to be array, string given in /home2/akorhan/w3/pirpila.com/templates/tours.php on line 198
Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.