Kaçkar Dağı

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 1150 TL
Etrafında bir çok buzul gölünü ve yaylayı barındıran Kaçkar Dağı'nın etekleri, kış mevsimi hariç adeta bir çiçek tarlası gibi. Kaçkar dağı zirvesi her yıl her ülkeden, binlerce kişiyi ağırlıyor. Klasik zirve çıkışları, Yusufeli tarafından yapılıyor...

Kaçkar Dağları Milli parkı içinde, Artvin- Erzurum- Rize sınırları arasında kalan  Kaçkar Dağı  3932 metre yüksekliğe sahip. Etrafında bir çok buzul gölünü ve yaylayı barındıran Kaçkar Dağı'nın etekleri, kış mevsimi hariç  adeta bir çiçek tarlası gibi. Kaçkar dağı zirvesi her yıl her ülkeden ve yaştan binlerce kişiyi ağırlıyor. Tırmanışların çok büyük bir bölümü Yusufeli tarafından yapılıyor. Hiç bir teknik zorluğu olmayan Kaçkar zirvesi kondisyonu iyi olan her doğa sporcusu için bir cazibe merkezi.  Zirveden Kaçkar Dağları Milli Parkı'nın manzarası görülmeye değer. Kaçkar Dağı zirvesinin etrafındaki vadiler dağa treking sporu için ideal bir çok parkuru da barındırıyor.  

Kaçkar Dağına çıkmak  doğa sever herkesin mutlaka yaşaması gereken bir macera. Zirveye çıktığınızda hava da açıksa Karadeniz'den Verçenik Dağına kadar tüm doğa ayaklarınızın altında olacak. Yada kendinizi bulutların üstünde bir pamuk tarlasında hissedeceksiniz....

 

1.GÜN: Erzurum havaalanında  yolcularımızı karşıladıktan sonra Yusufeli’ne doğru yola çıkıyoruz. Tortum şelalesi, İşhan kilisesi gezilerinin ardından akşam yemeğini yaylalar köyünde, geceyi geçireceğimiz pansiyonumuzda yiyeceğiz.

2.GÜN:---------------MODUT YAYLASI-KARTAL GÖLÜ YÜRÜYÜŞÜ--------------- 

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Modut yaylasına doğru bir yürüyüş yapacağız. Bu rota Kaçkar dağlarının Yusufeli tarafından en muhteşem manzarasını veren rotası. Hem bu güzel coğrafyanın tadını çıkartıp hem de bu tür yüksekliklere alışık olmayanlar için güzel bir yükseğe uyum programı gerçekleştirmiş olmayı hedefliyoruz.Yükseldikçe hem Kaçkar dağları hem de Altıparmak  dağları ayaklarınızın altında kalacak. Köyün arkasındaki rotadan yürüyerek Modut yaylasına varıyoruz.  Yaylada vereceğimiz moladan sonra Kartal gölüne yürüyeceğiz.Yaklaşık 3 saatlik çok dik olmayan bir eğimde yürüyerek Kartal gölüne varacağız. Burada geçireceğimiz bir saatten sonra patikayı takip ederek Yaylalar köyüne döneceğiz. Akşam yine Yaylalar köyünde kalacağız.

3.GÜN:---------------YAYLALAR KÖYÜ-DİLBERDÜZÜ KAMP ALANI---------------

 Kahvaltımızı yapıp, çantalarımızı katırlara yükledikten sonra Kamp alanına doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dere kenarında yaklaşık 3-4 saat sürecek keyifli bir yürüyüşten sonra Dilberdüzü kamp alanındaki çadırlarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğinin ardından sabah yapacağımız zirve faaliyeti için dinlenmeye çekiliyoruz.

4.GÜN:---------------KAÇKAR DAĞI ZİRVE---------------

 Sabah saat 05:30 da zirve tırmanışımız başlıyor. Kamp alanının 300 metre ilerisinde başlayan dik yokuşu aştıktan sonra 3376 metre yükseklikte bir inci tanesi gibi duran Deniz gölünde mola veriyoruz. Daha sonra gölün karşısındaki aşıttan çanağa iniyoruz.. Çanaktan itibaren patikaları takip edilerek güney rotasına çıkılıyor. Burada küçük bir riske sahip alanı geçtikten sonra yavaş yavaş zirveye çıkıyoruz.  Gidiş dönüş yaklaşık 12 saat sürecek olan zirve faaliyetinin ardından kamp alanına dönüp yemeğimizi yiyoruz ki kaybettiğimiz enerjimizi yerine koyabilelim. Geceyi Dilberdüzü kamp alanında geçiriyoruz.

5.GÜN:Sabah kahvaltıdan sonra kampımızı toplayıp Yaylalar köyündeki pansiyonumuza dönüyoruz. Günü dinlenerek geçirebilir ya da isteğe bağlı çevre gezisi yapabiliriz.

6.GÜN:---------------GÜNGÖRMEZ DAĞI ZİRVE--------------- 

Sabah saat 03:00 da sıcak yataklarımızdan kalkıp kahvaltımızı da yaptıktan sonra zirve yürüyüşümüze başlayacağımız mikeliz köyüne kadar araç ile gideceğiz. Yaklaşık 15 sat sürecek olan zirve faaliyeti sırasında eğim yukarı yürüyeceğiz. Güngörmez aşıtına geldiğimizde bizi Kaçkar ve altıparmak dağlarının muhteşem görüntüsü bekliyor. Zirve yapıldıktan sonra geldiğimiz yoldan geri döneceğiz. Mikelizde bizi bekleyen aracımızla geceyi geçireceğimiz pansiyona döneceğiz.  

Güngörmez dağı; Yusufeli ilçesinde, Barhal Çayı’nın güneyinde ve Kaçkar Dağları Milli Parkı’nın sınırında yer alan volkanik bir dağdır. Güngörmez Dağı’nın üç ana zirvesi vardır: Eğerli Tepe (3.223 m), Sürk Tepe (3.384 m) ve Direkli Tepe (3.523 m). Dağın derin vadilerinde birçok buzul gölü bulunur. Bu buzul gölleri Kartal Gölü, Yeşil Göller, Şaşkanalı Göl, Savkaz Gölü, Karagöl, Ortası Kuru Göl, Küçük Göl ve Büyük Göl adlarıyla anılır.

Güngörmez Dağı, adını eteğinde bulunan ve sadece güneş battıktan sonra akan Güngörmez Suyu’ndan alır. Direkli Tepe ile Sürk Tepe arasında kalan Peterek (Çevreli) Suyu’na yakın bir yerde bulunan Güngörmez Suyu’nun kaynağı, gölgede kaldığı için çok zor erir. Bu yüzden de pınar ancak güneş battıktan sonra su akacak hale gelir. Sabaha karşı donarak akmayan pınar, böylece, eteklerinde bulunduğu dağa da adını vermiştir.

7.GÜN:---------------KARAMOLLA-KÖRAHMET-SATALEF YAYLA-BULUT VADİSİ---------------

Bugünkü rotamız Bulut vadisi. Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Karamolla ve Körahmet mahalleleri üzerinden Satelef yaylaya varıyoruz. Yaylada çeşme başında vereceğimiz moladan sonra sağımıza Kındevul dağını (Kemerli Kaçkar) alarak, Bulut dağına doğru vadi içerisinden yürüyeceğiz. Aynı yoldan yürüyerek Yaylalar köyüne (xevek) geri dönüyoruz. Akşam yine Yaylalar köyünde kalacağız.

8.GÜN:Sabah erkenden Erzurum’a hareket ve ayrılma vakti…..

Buluşma noktamız Erzurum havaalanıdır. Pazar sabahı saat 09:30 da rehberlerimiz sizi havaalanında karşılayacaklar.Otobüs ile gelecekler ise saat 09:00 da otogardan alınacaklar.

Dönüş için alacağınız biletler saat 09:00 dan sonraya alınmalıdır. Dönüşte sabah saat 08:00 gibi Erzurum’da oluyoruz.

4 Gece pansiyon,

1,2,6 ve 7. günlerde yaylalar'da duş ve tuvaleti olan pansiyonda konaklıyoruz.

3 Gece çadır konaklamalı

Çadır konaklamamız 2900 metrede Dilberdüzü kamp alanında yapılacaktır

Çadırların içinde ve pansiyon odalarında sigara içilmemektedir.

Single farkı: 250 TL

Mümkün olduğu kadar yöresel yemekler sunmaya çalışacağız. Yemekler konusunda sıkıntı çekmeyeceğinize emin olabilirsiniz. Kamp alanında kısıtlı imkanlarla hazırladığımız yemekleri yiyeceğiz. Yürüyüş öncesinde enerjiye daha çabuk dönüşen yiyecekler tercihimiz olacak. Dağda  Kahvaltıda zeytin bal reçel tahin-pekmez beyaz peynir kaşar peyniri olacak. Yürüyüş sırasında ton balığı, helva kaşar peynir yiyeceğiz. Yemeklerimizde protein karbonhidrat vitamin dengesi ön planda bulundurulmaktadır. Otellerdeki yemekler otellerin kendi mönüsüdür…

Dağda kullanacağınız ekipmanlar PİRPİLA tarafından ücretsiz olarak temin edilmektedir. Uyku tulumu gibi kişisel malzemeleriniz varsa ve Pirpila standartlarına uygunsa yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz. Lütfen yanınıza alacağınız malzemelerle ilgili  PİRPİLA’dan bilgi alınız.

Fiyata dahil olan hizmetler

Konaklama

Rehberlik

Çantaların katırla taşınması

Ara transferler

KDV

Havaalanı transferleri

Yemek

Türsab zorunlu sigorta

Erzuruma geliş-gidiş,kişisel harcamalarınız ve ekstralar fiyata dahil değildir

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

“1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.”


Warning: extract() expects parameter 1 to be array, string given in /home2/akorhan/w3/pirpila.com/templates/tours.php on line 198
Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.