Ballıkayalar

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 45 TL
Ballıkayalar kaya tırmanışı ve trekking yapmak için oldukça uygun bir bölgedir. Vadi kireç taşlarının erimesi sonucu gelişen özgün yer şekilleri ile bir karstik boğaz olup, 1. ve 3. Derece doğal sit konumundadır.

TUR HAKKINDA:

Kocaeli’nin Gebze ilçesi sınırları içerisinde bulunan Ballıkayalar 1995 tarihinde tabiat parkı olarak tescil edilmiştir.Hem yapısı hem de yoğun insan yerleşiminin bulunduğu bölgelere yakınlığı açısından  Kaya tırmanışı ve trekking  yapmak için oldukça uygun bir bölgedir.Ballıkayalar vadisi  kireç taşlarının erimesi sonucu gelişen özgün yer şekilleri ile bir karstik boğaz olup, 1. ve 3. Derece doğal sit konumundadır.

PROGRAM:

Sabah saat 08:00 da İstanbul’dan hareket ediyoruz. Bölgede alternatif  birkaç yürüyüş rotası var isteğe göre yürüyüş zorlaştırılabilir. Ama genel olarak rotamız;  kanyonun dışından yürüyerek kanyon girişine kadar geliyoruz. Burada yemeğimizi yedikten sonra kanyona giriyoruz ve tamamen kanyon içerisinden yürüyerek araca bineceğimiz noktaya geliyoruz.

Kanyon içerisinde yürürken kaya tırmanışı yapan sporcuları rahatsız etmemeye büyük özen gösteriyoruz.

ULAŞIM:

Hareket Yer ve Saatleri:

06:30  İncirli Boyner Mağazası Önü 

06:45  Mecidiyeköy Likör Fabrikası Önü 

07:00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

07:15  E-5 Bostancı Sapağı Durağı 

Araçlar:

Minibüs veya Midibüs 
Ulaşımda 16 veya 26 kişilik araçlar kullanmaktayız. Araçlarımız yatar koltuklu ve klimalıdır. 

Kapalı grup oluşturacaksanız grup sayınızın araçlarımızın koltuk kapasitesi olan 16 ve 26 sayıları veya katları şeklinde olmasına özen gösteriniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Bilekleri saran yürüyüş botu giyin. Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin. 

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.

Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası

Yağmurluk veya panço 

Küçük bir sırt çantası (kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için) 

Mevsime göre çakı, fener, gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs... 

Yeterli miktarda su ve kullandığınız özel bir ilaç varsa mutlaka yanınızda bulundurunuz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.

Düzenlenen Turlarımız