Sülüklügöl

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 75 TL
Sülüklügöl, her mevsimde ayrı bir güzeldir. Kış aylarında tamamen karla kaplanıyor.Manzarası, temiz havası, sessiz ve sakin ortamı, mavisi ve yeşili ile yürümek, dinlenmek, fotoğraf çekmek için ideal bir mekan arayışında iseniz Sülüklügöl iyi bir tercih.

TUR HAKKINDA

Günümüzden yaklaşık 300 yıl önce büyük bir deprem sonrasında oluşan heyelan Tavşansuyu Deresinin önünü kapattı ve en büyüğü Sülüklü Göl  olan birkaç göl meydana getirdi.Heyelan sonrasında göle kayan ağaçların görüntüsü ilgi çekici.Bir zamanlar köylüler tarafından göle bırakılan  Sazan balıkları kısa sürede sülükleri bitirmiş.Bu yüzden göle adını veren sülüklere artık rastlanmıyor.

PROGRAM:

Sülüklügöl’e Akyazı-Dokurcun-Tavşansuyu köyü üzerinden ulaşıyoruz. Tavşansuyu köyünden göle kadar önce yoldan daha sonra tamamen orman içinde patikadan yürünerek  çıkılıyor. Göle kadar toplam 9 km yol yürünecektir. Göl kenarında vereceğimiz moladan sonra değişik bir yoldan aracın bizi beklediği yere iniyoruz. Gurubun temposuna bağlı olarak yürüyüşü uzatıp Sülüklügölü kuşbakışı görme şansımız olacak.

ULAŞIM:

Hareket Yer ve Saatleri:

06:30  İncirli Boyner Mağazası Önü 

06:45  Mecidiyeköy Likör Fabrikası Önü 

07:00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

07:15  E-5 Bostancı Sapağı Durağı 

Araçlar:

Minibüs veya Midibüs 
Ulaşımda 16 veya 26 kişilik araçlar kullanmaktayız. Araçlarımız yatar koltuklu ve klimalıdır. 

Kapalı grup oluşturacaksanız grup sayınızın araçlarımızın koltuk kapasitesi olan 16 ve 26 sayıları veya katları şeklinde olmasına özen gösteriniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Bilekleri saran yürüyüş botu giyin. Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin. 

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.

Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası

Yağmurluk veya panço 

Küçük bir sırt çantası (kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için) 

Mevsime göre çakı, fener, gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs... 

Yeterli miktarda su ve kullandığınız özel bir ilaç varsa mutlaka yanınızda bulundurunuz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.