Mollafenari-Ballıkayalar

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 40 TL
Ballıkayalar kaya tırmanışı ve trekking yapmak için oldukça uygun bir bölgedir. Vadi kireç taşlarının erimesi sonucu gelişen özgün yer şekilleri ile bir karstik boğaz olup, 1. ve 3. Derece doğal sit konumundadır.

10 Mart Pazar günü, Mollafenari köyünden Ballıkayalara yürüyoruz. Gebze’ye 10 km. mesafedeki Tavşanlı beldesindeki Ballıkayalar Vadisi; gölü, şelaleleri, travertenleri, bal arıları, atmaca, alaca, hüthüt, bülbül gibi kuş çeşitleri, çakal, tilki, tavşan gibi memeli türleriyle adeta bir açık doğa müzesi gibidir. Ballıkayalar Vadisi, yakın jeolojik zamanda Ballıkaya deresinin kireçtaşlarını oymasıyla meydana gelmiştir. 1,5 km uzunluğunda, 40–80 metre arasında değişen genişlikte, derin ve dik bir vadidir. Bölge 1995 yılında tabiat parkı statüsüne alınmıştır. Vadinin iki yakasında bulunan kayalar, dağcıların tırmanış bahçesi olarak kullanılmaktadır.


PROGRAM:
10 Mart Pazar sabahı belirlenen duraklardan yolcularımızı alarak yola çıkıyoruz. Mollafenari köyünden başlayacak yürüyüşümüz öncesinde, köyde kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. 4/5 saat kadar sürecek yürüyüşümüz Ballıkayalar’da sona erecek. İsteyen herkesin katılabileceği kolay bir yürüyüş...

TURA DAHİL OLANLAR: Ulaşım, rehberlik ve sigorta
TURA DAHİL OLMAYANLAR: Kahvaltı ve öğlen yemegi, kişisel harcamalar ve molalarda alınan yiyecek-içecekler...

ULAŞIM:
Hareket Yer ve Saatleri:
07:30 İncirli Boyner Mağazası Önü
07:45 Mecidiyeköy Likör Fabrikası Önü
08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
08:15 E-5 Göztepe Köprüsü
08:20 E-5 Kozyatağı Carrefor
08:20 E-5 Bostancı sapağı
08:25 E-5 Maltepe Köprüsü
08:30 E-5 Kartal köprüsü
08:35 E-5 Pendik Köprüsü
08:40 E-5 Tuzla.

Araçlar:
Minibüs veya Midibüs
Ulaşımda 16 veya 26 kişilik araçlar kullanmaktayız. Araçlarımız yatar koltuklu ve klimalıdır.
Kapalı grup oluşturacaksanız grup sayınızın araçlarımızın koltuk kapasitesi olan 16 ve 26 sayıları veya katları şeklinde olmasına özen gösteriniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:
Bilekleri saran yürüyüş botu giyin. Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.
Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası
Yağmurluk veya panço
Küçük bir sırt çantası (kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için)
Mevsime göre çakı, fener, gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs...
Yeterli miktarda su ve kullandığınız özel bir ilaç varsa mutlaka yanınızda bulundurunuz.

-----------------------------
1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.

Düzenlenen Turlarımız