Binkılıç

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 40 TL
İstanbul'a yakın olağan üstü bir bölge. İnceğiz mağaraları ile birleştirilmiş farklı bir gezi.

TUR HAKKINDA:

Binkılıç; Çatalca’nın Avrupa’ya dönük yüzünde Istranca Ormanları ile çevrili güzel bir köy.  Eski adi Istranca’dır. 1960 yılında çıkan bir kanunla ismi değiştirilmiştir. Çanakkale savaşlarına katılan yaşlıların anlattıklarına göre o tarihlerde Istranca‘da bu bölgeyi koruyan bin kişilik silahlı bir grup yaşarmış ve Balkan Harbi sırasında düşman askerlerinin giremediği nadir yörelerden birisiymiş. Binkılıç‘a 7 km uzaklıkta ki Sefa alan düştüğü halde, Binkılıç’ta ki efelerin karşı koymasıyla Binkılıç‘a düşman girememiş. Doğusunda Karamandere, Karacaköy, batısında Sefaalan – Saray kuzeyinde ise Beytepe, Karatepe, Mariakaya Tepeleri ve Çilingoz mevkii vardır. Bir doğa harikası olan Çilingoz‘da çok eski tarihlerde bir sahil köyü olduğu sanılmaktadır. Binkılıç‘ın yaklaşık 1 km kuzeyinde Kale Bayrı olarak isimlendirilen bir tepecik vardır. Burada son yıllarda yapılan araştırmalarda ortaya çıkan kale kalıntılarının Roma ve Bizans dönmelerine ait olduğu sanılmaktadır. Kayın, gürgen, meşe gibi ağaçlardan oluşan Istranca’lar da yaban domuzu, tavşan, sansar, sincap gibi canlılar yaşamaktadır.

PROGRAM:

İlgili duraklardan yolcularımızı aldıktan sonra Çatalcaya doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız olan İnceğiz mağaralarında vereceğimiz kahvaltı molasının ardından yürüyüşe başlayacağımız Binkılıç Beldesine gideceğiz. Tamamı orman içerisinde geçecek yürüyüşümüz sırasında küçük derelerden geçerek 13 km lik bir parkur katedeceğiz. Sonrası İstanbul'a dönüş.

ULAŞIM:

Hareket Yer ve Saatleri:

06:30 Bostancı Köprüsü 

06:35 Kozyatağı carrefour

06:40 Göztepe Köprüsü

06:45 Kadıköy evlendirme dairesi önü

07:00 Mecidiyeköy aslı börek önü

07:10 Cevizlibağ

07:15 İncirli ömür restaurant önü

07:30 Avcılar pelikan avm önü

07:40 Beylikdüzü Migros Karşısı

07:50 Büyükçekme

Araçlar:

Minibüs veya Midibüs 
Ulaşımda 16 veya 26 kişilik araçlar kullanmaktayız. Araçlarımız yatar koltuklu ve klimalıdır. 

Kapalı grup oluşturacaksanız grup sayınızın araçlarımızın koltuk kapasitesi olan 16 ve 26 sayıları veya katları şeklinde olmasına özen gösteriniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Bilekleri saran yürüyüş botu giyin. Sert ve tırtıklı taban tercih dilmelidir. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin. 

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.

Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası

Yağmurluk veya panço 

Küçük bir sırt çantası (kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için) 

Mevsime göre çakı, fener, gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs... 

Yeterli miktarda su ve kullandığınız özel bir ilaç varsa mutlaka yanınızda bulundurunuz.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.

Düzenlenen Turlarımız