Gemiç-Bayraktepe-Gürle

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 60 TL
KATIRLI DAĞLARI: İznik Gölü’nün güney doğusunda yer alan Katırlı Dağları deniz seviyesinden 135 mt yükseklerde yer alan köylerin arkasından başlar. En yüksek noktası Üç Kaya tepesi 1283 metredir.

TUR HAKKINDA:

Orhangazi üzerinden Bursa’ya doğru giderken göl bitiminde yükselmeye başlayan Katırlı dağları sırtlarında görünen Bayrak Tepe çeşitli rotalardan ulaşılan ve 1000 metre civarında yükselmeyi gerektiren güzel bir seyir noktasıdır. Ve bu noktadan İznik Gölü muhteşem bir manzara ile selam vermektedir.

Bu faaliyette Gemiç Köyü’den başlayarak yükselişimizi sürdüreceğiz. Bayrak Tepe’de vereceğimiz mola sonrası geri dönüşe geçip Gürle Köyü’ne ineceğiz. Orta üzeri zorlukta, macera ve keşfetmeyi sevenlerin keyif alacağı bir parkur… Bu parkuru kar yağdığı süreçte tekrar yapacağız. Ve bölgede yapacağımız farklı zamanlardaki farklı rotalarımızdan keyif alacaksınız.

PROGRAM:

18 Kasım sabahı yola çıkıyoruz ve aracımızla Eskihisar’dan Topçular’a geçiyoruz. Yalova üzerinden Orhangazi’ye ulaşıyoruz. Burada alışveriş molası verip ihtiyaçlarımızı aldıktan sonra yola devam ediyoruz. Gemiç Köyü’ne ulaştığımızda aracımızı terk edip yürüyüşümüze başlıyoruz.

Öğlen yemeği Bayrak Tepe’de ve İznik Gölü manzarası ile… Herkes getirdiği yiyeceği ile karnını doyuruyor. Ve mola sonrası Bayrak Tepe dibinden maceralı bir iniş ile Gürle’ye bizi bekleyen aracımızın yanına iniyoruz. Akşam yemeği Yeni Gürle Köyü’nde… Köftelerini unutamayacaksınız… Yemek sonrası İstanbul’a dönüşe geçiyoruz...

ULAŞIM:

Hareket Yer ve Saatleri:

06:30  İncirli Boyner Mağazası Önü 

06:45  Mecidiyeköy Likör Fabrikası Önü 

07:00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

07:15  E-5, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla

Araçlar:

Minibüs veya Midibüs 
Ulaşımda 16 veya 26 kişilik araçlar kullanmaktayız. Araçlarımız yatar koltuklu ve klimalıdır. 

Kapalı grup oluşturacaksanız grup sayınızın araçlarımızın koltuk kapasitesi olan 16 ve 26 sayıları veya katları şeklinde olmasına özen gösteriniz.

Tura dahil olanlar: Ulaşım, rehberlik ve sigorta

Tura dahil olmayanlar: Feribotta Kahvaltı, öğlen yemeği, akşam Yeni Gürle Köyü’nde köfte ve içecekler…

ÖNEMLİ NOTLAR:

Bilekleri saran yürüyüş botu giyin. Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin. 

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.

Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası

Yağmurluk veya panço 

Küçük bir sırt çantası (kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için) 

Mevsime göre çakı, fener, gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs... 

Yeterli miktarda su ve kullandığınız özel bir ilaç varsa mutlaka yanınızda bulundurunuz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.