Kayaüstü-İnönü Yaylası

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 55 TL
Kocaeli doğa yürüyüş parkurları açısından İstanbul’a yakın, en zengin bölgelerden birisidir. Birçoğumuzun zaman zaman gittiği bu bölge Yuvacık barajının üzerinde yükselir ve geniş bir bitki örtüsüne sahiptir.

PROGRAM:

Yolcularımızı belirlenen duraklardan alarak yola çıkıyoruz. İzmit istikametine doğru yol alıyoruz. Yolda son alışveriş, çay ve kahvaltı molası verdikten sonra Tepecik Köyü’nde aracımızı terk edip yürüyüşümüze başlıyoruz.

Orman içi patikalardan ve biraz dik bir yükseliş ile Kaya üstü yaylasına ulaşıyoruz. Buradan Tepecik köyü’nün hemen arkasında yükselen kayalıkların üzerine ulaşıp manzaranın keyfini çıkartıyoruz… Fotoğraf için vereceğimiz mola sonrası yönümüzü İnönü yaylasına çeviriyoruz. İnönü yaylası bilindiği gibi adını yaylanın girişinde yer alan mağaradan alıyor ve görebileceğiniz en güzel yaylalardan birisi… Yemek sonrası yaylanın yeşilliğinde biraz dinleniyor ve yönümüzü Ercuva Yaylasına çeviriyoruz… Ve farklı bir yoldan geri dönerek İnönü yaylasına ve bizi bekleyen aracımıza ulaşıyoruz. Sonrası İstanbul’a geri dönüş...

ULAŞIM:

Hareket Yer ve Saatleri:

06:30  İncirli Boyner Mağazası Önü 

06:45  Mecidiyeköy Likör Fabrikası Önü 

07:00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

07:15  E-5 Bostancı Sapağı Durağı 

Araçlar:

Minibüs veya Midibüs 
Ulaşımda 16 veya 26 kişilik araçlar kullanmaktayız. Araçlarımız yatar koltuklu ve klimalıdır. 

Kapalı grup oluşturacaksanız grup sayınızın araçlarımızın koltuk kapasitesi olan 16 ve 26 sayıları veya katları şeklinde olmasına özen gösteriniz.

Tura dahil olanlar: Ulaşım, rehberlik ve sigorta

Tura dahil olmayanlar: Kahvaltı, öğlen yemeği ve içecekler…

ÖNEMLİ NOTLAR:

Bilekleri saran yürüyüş botu giyin. Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin. 

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.

Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası

Yağmurluk veya panço 

Küçük bir sırt çantası (kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için) 

Mevsime göre çakı, fener, gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs... 

Yeterli miktarda su ve kullandığınız özel bir ilaç varsa mutlaka yanınızda bulundurunuz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

 

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.