Kartepe

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 60 TL
Kartepe, Samanlı dağları ve Kocaelinin en yüksek(1602 m.) noktası.Kocaelinin Maşukiye ilçesinin kuzeyinde bulunan tepenin asıl adı Keltepe.Adı zirvesinin tamamen ağaçsız olmasından kaynaklanıyor.

TUR HAKKINDA:

Kartepe, Samanlı dağları ve Kocaelinin en yüksek(1602 m.) noktası.Kocaelinin Maşukiye ilçesinin kuzeyinde bulunan tepenin asıl adı Keltepe. Adı zirvesinin tamamen ağaçsız olmasından kaynaklanıyor.Ancak bu adın yerine sonradan Kartepe kullanılmaya başlamış. Kış aylarında beyaza bürünen zirvesiyle doğrusu bu isimde ona çok yakışıyor. Açık havalarda Bursa Uludağ’ı ve tüm Samanlı silsilesini gözlemlemek, İzmit Körfezi ve Sapanca Gölünü kuşbakışı seyretmek mümkün. Son yıllarda kayak turizmi açısından bir cazibe merkezi oldu. Bu zirvenin eteklerinden daire çizerek yürümek, Kocaeli coğrafyasının en yüksek noktasında olmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız…

PROGRAM:

Sabah saat 06:30 da İstanbul’dan hareket ediyoruz.Kahvaltımızı yol üzerindeki tesiste yapıyoruz.  Aracımızı Kuzuyayla’da bırakıp yürümeye başlıyoruz . Hacı Yakup çayırını geçtikten sonra Kartepe’nin zirvesine ulaşıyoruz.  Parkurun uzunluğu 9 km olup dört mevsim yürünebilir. Özellikle kış aylarında manzara eşliğinde ve deneyimli rehberlerimizle bu parkuru yürümekten büyük keyif alacaksınız.

ULAŞIM:

Hareket Yer ve Saatleri:

06:30  İncirli Boyner Mağazası Önü 

06:45  Mecidiyeköy Likör Fabrikası Önü 

07:00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

07:15  E-5 Bostancı Sapağı Durağı 

Araçlar:

Minibüs veya Midibüs 
Ulaşımda 16 veya 26 kişilik araçlar kullanmaktayız. Araçlarımız yatar koltuklu ve klimalıdır. 

Kapalı grup oluşturacaksanız grup sayınızın araçlarımızın koltuk kapasitesi olan 16 ve 26 sayıları veya katları şeklinde olmasına özen gösteriniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Bilekleri saran yürüyüş botu giyin. Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin. 

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.

Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası

Yağmurluk veya panço 

Küçük bir sırt çantası (kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için) 

Mevsime göre çakı, fener, gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs... 

Yeterli miktarda su ve kullandığınız özel bir ilaç varsa mutlaka yanınızda bulundurunuz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

 

 

 

Kısa bir mola.. Kış kampçılığı eğitimi, Uyku tulumu kullanım eğitimi :) Kar fotoğrafı çekmek için ideal bir ortam Doğada yoga yapabilirsiniz...
Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.