Serindere

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 50 TL
Havaların ısınmasıyla birlikte, serin bir yürüyüş yapmak için ideal bir parkur. Küçük göletlere ve şelalelere girerek eğlenceli saatler geçireceksiniz.

Kaynağını Kartepe ve samanlı dağlarından alan Serindere dik vadiler arasında kalmasından dolayı yaz aylarının çok sıcak günlerinde de ısınmadan akışına devam edebilmektedir. Serindere köyü yakınlarında Kız kulesi denilen mevkide vadi kanyon özelliği kazanır. İki metre genişliğe kadar inen dik kaya duvarlar, göletler, sarp yamaçlar dikkat çekici özellikleridir.

Serindere'de orman içi yürüyüş parkuru takip edilebikeceği gibi, kanyon yürüyüşü de yapılabilir. Parkur, orta zorlukta olup, uzunluğu gidiş dönüş olmak üzere 11 km'dir.

Doğanın tüm nimetlerinden faydalanırken bir yandan da doğa ile keyifli bir mücadeleye girecek, yazın en sıcak günlerinden birini, sizi gizleyen kanyonun gölgesinde ve sürekli olarak üzerinizi örten ormanın himayesinde serin geçireceksiniz.

Belirlediğimiz duraklardan sizi alacak servisimiz deneyimli rehberlerimiz eşliğinde sizi serindere köyü yakınlarındaki kız kulesi mevkiinde dere kenarındaki dinlenme tesisine götürecek. Burada vereceğimiz kısa molada çaylarımızı yudumlarken son hazırlıklarımızı yapıyoruz.Yürümeye başladıktan kısa bir süre sonra dere yürüyüşümüz başlıyor. Dereye ilk girdiğimiz noktada ıslanmamak için verdiğimiz mücadelenin ne kadar gereksiz olduğunu anlamamız uzun sürmüyor ve bu noktadan itibaren bazen suda yürüyerek, bazen küçük şelalelerde ftoğraf çekerek bazen de göletlerde yüzerek mola yerimize varıyoruz. Mola verdiğimiz yerde yüzmek ayrı bir keyif. Mola sonrasında aynı yoldan dinlenme tesisine geliyoruz. Islak giysilerimizi, yanımızda getirdiğimiz kuru giysilerimizle değiştiriyoruz. Sıcak çaylarımızı yudumladıktan sonra aracımıza binerek İstanbul'a doğru yola çıkacağız.

Hareket Yer ve Saatleri

06:30 İNCİRLİ BOYNER MAĞAZASI ÖNÜ 

06:45 MECİDİYEKÖY LİKÖR FABRİKASI ÖNÜ 

07:00 KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ ÖNÜ

07:15 E-5 BOSTANCI SAPAĞI DURAĞI 

Araçlar

Minibüs veya Midibüs 
Ulaşımda 16 veya 26 kişilik araçlar kullanmaktayız. Araçlarımız yatar koltuklu ve klimalıdır. 

Kapalı grup oluşturacaksanız grup sayınızın araçlarımızın koltuk kapasitesi olan 16 ve 26 sayıları veya katları şeklinde olmasına özen gösteriniz.

Yanınızda Getirmeniz Gereken Malzemeler:

Bilekleri saran yürüyüş botu giyin. Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin. 
Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.

Yedek ayakkabı, çamaşır ve yedek giyim eşyası
Yağmurluk veya panço 
Küçük bir sırt çantası (kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için) 

Havlu, fener, gözlük, şapka, güneş kremi vs... 
Yeterli miktarda su ve kullandığınız özel bir ilaç varsa mutlaka yanınızda bulundurunuz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.

Düzenlenen Turlarımız