Menekşe Yaylası

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 40 TL
Hem yürüyüş hem de görsel olarak doyurucu bir bölge.

TUR HAKKINDA:

Kocaeli ili Yuvacık beldesi sınırları içinde olan Menekşe Yaylası İstanbul'a yaklaşık 150 km mesafededir. Yuvacık kasabasına bağlı  Servetiye Camii köylerinin yaylasıdır. Samanlı dağlarının sınırları içerisinde yer alan yayla, yaklaşık 900 metre yüksekliktedir.

PROGRAM:

Saat 06.30'da İstanbul'dan ayrılıyoruz. Kahvaltımızı yolda vereceğimiz molada yapıyoruz. Parkurun başlangıç noktası olan Aytepe’de son hazırlıkları tamamlayıp parkur hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra sırt çantalarımızı yüklenip yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüşümüz kimi iniş kimi çıkış devam ediyor. Menekşe Yaylasında vereceğimiz kısa molanın ardından geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Veysel dayı’nın oğlu Hasanın işlettiği eski orman deposunda vereceğimiz kısa molanın ardından gurup ikiye ayrılacak. Bir gurup Aytepe’de bizi bekleyen araca çıkacak ve oradan araç ile Karaaslan tesislerine inecek. Diğer gurup ise yürüyüşü Aytepe parkuru ile birleştirerek yaklaşık 9 km daha yürüyerek Karaaslan tesislerine inecek.

ULAŞIM:

Hareket Yer ve Saatleri:

06:30  İncirli Boyner Mağazası Önü 

06:45  Mecidiyeköy Likör Fabrikası Önü 

07:00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

07:15  E-5 Bostancı Sapağı Durağı 

Araçlar:

Minibüs veya Midibüs 
Ulaşımda 16 veya 26 kişilik araçlar kullanmaktayız. Araçlarımız yatar koltuklu ve klimalıdır. 

Kapalı grup oluşturacaksanız grup sayınızın araçlarımızın koltuk kapasitesi olan 16 ve 26 sayıları veya katları şeklinde olmasına özen gösteriniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Bilekleri saran yürüyüş botu giyin. Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin. 

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.

Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası

Yağmurluk veya panço 

Küçük bir sırt çantası (kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için) 

Mevsime göre çakı, fener, gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs... 

Yeterli miktarda su ve kullandığınız özel bir ilaç varsa mutlaka yanınızda bulundurunuz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.


Warning: extract() expects parameter 1 to be array, string given in /home2/akorhan/w3/pirpila.com/templates/tours.php on line 198

Warning: extract() expects parameter 1 to be array, string given in /home2/akorhan/w3/pirpila.com/templates/tours.php on line 198
Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.

Düzenlenen Turlarımız