Erciyes Trans

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 450 TL
Erciyes için ''Uzaklaştıkça yakınlaşan,yakınlaştıkça uzaklaşan dağ'' yakıştırması yapılır.

Erciyes dağı, İç Anadolu bölgesinin en yüksek dağıdır. Sönmüş bir strato volkan olan Erciyes, Kayseri il merkezinin 25 km güneybatısında yükselen bir dağ kütlesidir. Zirve uzaktan bir kubbeye benzer. İki zirvesi vardır. Büyük zirve 3916 metre yüksekliğindedir. Dört mevsim karla kaplı zirvesinin yalnızca Kuzey yamacında buzul kalmıştır.

 

1.GÜN: Saat 09:00terminalde (otobüsle gelecekler için). Saat:09:30 Kayseri havaalanı(Uçakla gelecekler için) karşılama. Ardından Tekir yaylası oteller bölgesine gideceğiz.Burada geçireceğimiz kısa bir dinlenmeden sonra  Kamp bölgesine hareket edip  kamp çadırlarımızı kuruyoruz.Ardından yemeğimizi yiyip teknik konular hakkında bilgi vermek ve tanışmak amaçlı toplanıyoruz.

2.GÜN: Saat 03:00 kalkış kahvaltımızı ettikten onra zirve için hazırlıklarımızı yapıyoruz.Son kontrollerimizi de yaptıktan sonra saat 04:00 te zirveye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz.Yaklaşık 6 saat sürecek olan yürüyüşün ardından Zirvere varıyoruz.Zirve keyfinden sonra dönüşe geçiyoruz.Dönüşte Sütdonduran Cafeye doğru yürüyüp, saat 17:00 yemeklerimizi yiyip günün yorgunluğunu atmak üzere istirahata çekiliyoruz.      

3.GÜN: Saat 06:00 kalkış.Kahvaltımızı ettikten sonra saat 07:30 da Sarıgöl ATV turu yapacağız.İsteyenler Sarıgöl’de yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Saat:12:30 da Sütdonduran Cafeye dönüp öğle yemeklerimizi yedikten sonra Saat:14:30 da Şehir merkezine dönmek üzere hazırlanıyoruz.

Buluşma noktamız Kayseri havaalanıdır.Cuma sabahı saat 09:30 da rehberlerimiz sizi havaalanında karşılayacaklar. Otobüs ile gelecekler 09:00 da otogardan alınacaklar.

Dönüş için alacağınız biletler 09:00 dan sonraya alınmalıdır. Dönüşte akşam saat 17:00 gibi Kayseri’de oluyoruz.

Tekir yaylasında otel, Sütdonduran’da ise dağ evinin yanında çadır konaklamalı.

Dağda kullanacağınız ekipmanlar PİRPİLA tarafından ücretsiz olarak temin edilmektedir. Uyku tulumu gibi kişisel malzemeleriniz varsa ve Pirpila standartlarına uygunsa yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz. Lütfen yanınıza alacağınız malzemelerle ilgili  PİRPİLA’dan bilgi alınız...

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

“1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.”

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.