Emler Dağı

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 400 TL
Aladağlar’da 3000 metrenin üstünde çıkılması en kolay dağdır. Zirveden göreceğiniz Yedigöller platosu zirve keyfinize ayrı bir güzellik katacaktır. Emler zirve tırmanışı, kondisyonu yeterli her doğaseverin rahatlıkla yapabileceği bir zorluğa sahiptir.

Emler dağı Aladağlar’da 3000 metrenin üstünde çıkılması en kolay dağdır. Emler dağının zirvesinden  Aladağların her tarafını görmek mümkün. Başınızı çevirdiğiniz her noktada Kızılkaya,Demirkazık,Kaldı, Alaca gibi  Aladağların en yüksek zirvelerini seyredeceksiniz. Bu tırmanış hem keyifli hem de manzarası itibarıyla inanılmaz güzellikte bir deneyim olacak. Zirveden göreceğiniz Yedigöller platosu zirve keyfinize ayrı bir güzellik katacak

Uzun bir yürüyüş içeren bu zirve tırmanışımız, kondisyonu yeterli her doğaseverin rahatlıkla yapabileceği  bir zorluğa sahiptir. Faaliyet sırasında yemek ve diğer ihtiyaçlarımızı birlikte hazırlıyoruz.

1.GÜN(Cuma):Sabah erken saatlerde Niğde’ye varıp kahvaltımızı yapıp ihtiyaçlarımızı karşıladıktan sonra, Çamardı ilçesi üzerinden Çukurbağ köyüne geliyoruz.Kısa bir molanın ardından traktör ile kamp alanına varıyoruz. Çadırlarımızı kurup yemek yedikten sonra, birlikte Aklimatize tırmanışı yapıp kampa dönüyoruz. Akşam yemeğinden sonra iyice dinlenebilmek için erkenden çadırlarımıza çekiliyoruz.

2.GÜN(Cumartesi):Gece saat 03.00 de kalkıp kahvaltımızı yapıyoruz. Karayalak vadisinde uzun sürecek bir yolculuğa başlıyoruz. Yürüyüş sırasında kısa molalar vereceğiz. Çelikbuyduran’a vardığımızda su başında vereceğimiz mola sonrasında Kızılkaya-Emler sırt hattında yaklaşık 1 saatlik bir tırmanıştan sonra zirveye varıyoruz. Zirve de vereceğimiz molanın süresi  havanın durumuna göre değişiklik gösteriyor. Fotoğraf çekip manzaranın keyfini çıkardıktan sonra aynı yolu izleyerek geri dönüyoruz. Kampa döndükten sonra kamp ateşinin etrafında hem dinleniyor hemde eğleniyoruz

3.GÜN(Pazar):Kahvaltıdan sonra kampımızı toplayarak traktörle Çukurbağ köyüne inip,  bizi bekleyen aracımıza binerek İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

 

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.