Dedegöl Dağı

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 500 TL
Dedegöl dağı İç Anadolu bölgesinde; yeşilin hakim olduğu canlı doğasıyla eşsiz bir yapıya sahiptir.Beyşehir ve Eğirdir göllerinin arasında yükselen Anamas Dağ silsilesinin en yüksek sivrisidir.

Dedegöl dağı Beyşehir ve Eğirdir göllerinin arasında yükselen Anamas Dağ silsilesinin en yüksek sivrisidir.Bu bakımdan muhteşem bir görsel güzelliğe sahiptir.Köknar,ladin,kızılçam ve ardıç ağaçlarından oluşan orman  Dedegöl dağını neredeyse zirvesine kadar  yeşile   bürümüştür.İçerisinde çok sayıda ve hepsi birbirinden güzel doğa yürüyüş parkurları  mevcuttur.Dağın eteklerinde yer alan mağaralar ve akarsu yatakları çok ünlüdür.Ancak  dağın zirvesine çıkıldığında , içerisinde sakladığı  gölü görme imkanına sahip olacaksınız.

 Dedegöl dağı İç Anadolu bölgesinde; yeşilin hakim olduğu canlı doğasıyla eşsiz bir yapıya sahiptir.

1.GÜN Cuma gecesi İstanbuldan  hareket  ediyoruz.Sabah Eğirdir’e varış.Otelde  konaklayacak  olanların aktarımı yapıldıktan sonra Çadır konaklamasını seçenler için Melikler yaylasına hareket etmeden önce Eğirdir gölü kenarına güzel bir kahvaltı alınacak.Melikler yaylası dağın eteğinde yemyeşil bir yayla.Su problemide bulunmayan bu güzel bölge de çadırlar kurulduktan sonra mağara ve akarsu yataklarının olduğu bölgede küçük bir doğa yürüyüşü gerçekleştirilecektir.Akşama doğru otelde konaklayacak misafirlerimizin transferi  sağlanacak ve sabaha karşı zirve tırmanışına başlanacağı için erkenden yatıyoruz

2.GÜN:Eğirdir Zirve tırmanışı için sabahın ilk saatlerinde aracımız saat 02:00 gibi   haraket edecektir. Geceyi  çadırda geçiren misafirlerimizle buluştuktan sonra dağa hareket ediyoruz.Zirveye  yaklaşık saat 09:00 sularında ulaşılması hedeflenmekte.Zirve faaliyetimizi kamp yerine indiğimizde noktalıyoruz. Öğle saatlerinde kamp toplanıp yine Eğirdir gölü çevresinde yapacağımız güzel bir ziyafetten sonra aracımız İstanbula dönüş için  hareket edecektir.Sabaha karşı 03:00-04:00 gibi İstanbulda olmayı hedefliyoruz

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.