Bafa Gölü/ Heraklia-Latos

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 480 Tl
Tarih,Doğa,tatil ve eğlencenin iç içe olduğu bu faaliyeti sakın kaçırmayın,hayatınızda unutamayacağınız anılar kalsın.

Doğal güzelliğinin yanı sıra tarihin içerisinde buluşuyoruz. Kısa ve uzun yürüyüşler,Antik Kente Ziyaret,Kaya Tırmanışı ve Göl çevresinde geçireceğiniz huzurlu bir tatil.

Bafa Gölü, Milas İlçesi'nin sınırları içerisinde, Söke Ovası'nde yer alıyor. Bu bölgenin arkeolojik değerler açısından Türkiye'nin en zengin yerlerinden biri olduğunu söylersek, gölün kıymetini kısadan özetlemiş oluruz. Söke Ovası, 2000 yıl önce denizmiş; büyük bir körfez varmış burada. Büyük Menderes Irmağı'nın getirdiği alüvyonlar körfezi doldurunca, ova haline gelmiş. Bugünkü Bafa Gölü, denizden bir parça olarak arada kalmış. Coğrafya dersi gibi gelmiş olabilir, ama buranın coğrafyası üstüne konuşulmaya değer.
Gölün üzerinde üç küçük ada var. Buralarda manastırlar, kiliseler kurulmuş çok eskiden. En eskisi "yediler Manastırı". Tarihi kalıntıların yanısıra, balıkçıl kuşları, pelikanlar, karabataklar ve ördekler de hemen dikkatinizi çekiyor. Etrafı zeytin ağaçlarıyla çevrili gölün doğal zenginliklerini tamamlıyor kuşlar. Sahilde birçok tekne gezi için yolcularını bekliyor. Dolmuş usulü çalışan teknelerle ada turu yapmak mümkün. Bu keyifli tur sırasında yüzme molası da veriliyor. Ama en keyifli anlar, güneş battıktan sonra gökyüzüne vuran kızıllığın gölün rengini değiştirmesini seyrettiğiniz saatler. 

İsteğe göre çadır veya pansiyonda  sabah kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklıyoruz.Türkiye coğrafyasının en tenha bölgelerini içinde barındıran Bafa Gölünün ,denizaşırı ülkelerden gelen ziyaretçileri de bulunmakta.Meksikanın Yılan Balıkları;okyanusu aşıp Cebelitarık boğazını geçerek Akdeniz üzerinden Ege denizine kadar geliyorlar.Bafa gölü deltasının denizle buluştuğu noktadan sürünerek kısa bir süreliğine de olsa göle gelip, yumurtlamak için tekrar anayurtlarına dönüyorlar. Tabii balıkçı ağlarına takılmazlarsa; takılanlar ise sofralarımızda eşsiz lezzetleriyle yerlerini alıyorlar.

 1.GÜN: Çevrede gezintiler ve kısa yürüyüşlerle yorgunluğumuzu atacağız.Sakın mayolarınızı almayı unutmayın,Bafa gölünde yüzme fırsatını kaçırırsınız.

2.GÜN: Cuma Günü Heraklia Antik Kenti ve Manastırları ziyaret edilecek ve çok güzel bir doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz.

3.GÜN: Cumartesi Günü kahvaltıdan sonra Kaya Tırmanış Bahçelerinde emniyet sistemleri ile kurulmuş ip istasyonlarında iniş ve çıkışlar yapacağız.

4.GÜN: Pazar sabah erkenden Karahayıt köyünden Sakarkaya köyüne uzun çam fıstığı ağaçlarının gölgesinde 8-10 km.lik bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Yürüyüş sonrasında istanbul’a hareket edeceğiz.

Şirince Şaraplarını yerinde için
Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.