KAZDAĞLARI

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 195 TL
Alpler’den sonra dünyanın en fazla oksijen üreten dağının Kaz Dağları olduğunu biliyor muydunuz? Durum böyle olunca da ülkemizin en fazla oksijen üreten bölgesi de tabii ki burası.

TUR HAKKINDA:

Çanakkale ve Balıkesir il sınırları içindeki Edremit Körfezinin, kuzeyinde yükselen izole olmuş bir morfolojik ünite teşkil eden Kaz Dağları bu hafta ki parkurumuz.

Kaz Dağları, doğa yürüyüşleri açısından çok zengin. Bir çok ağaç türünü, dereleri ve görsellik katan büyülü şelaleleri bünyesinde barındırmaktadır.

PROGRAM:

İstanbul İncirli durağından 8 saat sürecek araç yolculuğunun ardından, Kazdağları'nın en güzel köylerinden biri olan Zeytinli Köyünde sabah kahvaltısı için mola vereceğiz.

Sabah kahvaltısının ardından, Sütüven Şelalesi ve Hasan Boğuldu Göletini içinde bulunduran milli parka doğru hareket edilecek. Bu bölgede bir saat mola verilecektir. Fotoğraf çekimlerinin ardından, hem kamp atacağımız, hem de içinde traverslerin, şelalelerin ve kanyonun bulunduğu Darıdere bölgesine doğru hareket edeceğiz.

Özellikle çadırda kalacaklar için yol üzerinde alışveriş molası verilecektir.  Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından kamp alanına vardığımızda, çadırda kalacaklar çadırlarını kurup, otelde kalacak katılımcılarımız odalarına yerleştikten sonra bölgede buluna travers ve şelalelere doğru yürüyüşümüz başlayacak.

Kamp alanında ortak kullanım için, tuvaletler, duşlar, mutfak (buzdolabı, set üstü ocak), çamaşırhanenin bulunduğu bir yapı mevcuttur.

Yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra otelde konaklayacaklar akşam yemeklerini burada bulunan tesiste yiyebilirler. Çadırda konaklayacaklar için kampta yemek yapmak istemeyenlerde aynı şekilde tesisin imkanlarından yaralanabilirler.

Pazar günü kahvaltı ve toplanma sürecinden sonra saat 10:00 da kamp alanından hareket edilecektir.  Bir saatlik araç yolculuğunun ardından Mıhlı Şelalesine varıp burada bir süre zaman geçireceğiz. Gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul’a doğru yol alacağız.

ÜCRET:

Çadır konaklanmalı: 145 TL

Pansiyon Konaklamalı: 195 TL

ULAŞIM:

Hareket Yer ve Saatleri:

23:00  İncirli Boyner Mağazası Önü 

23:30  Mecidiyeköy Likör Fabrikası Önü 

23:50  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

23:10  E-5 Bostancı Sapağı Durağı 

Not: Program dışındaki duraklar ayrıca belirtilecektir.

HAVA DURUMU:

http://www.meteoblue.com/tr_TR/hava/tahmin/hafta/narli_tr_53468

http://www.accuweather.com/en/tr/kucukkuyu/317400/weather-forecast/317400

ÖNEMLİ NOTLAR:

Bilekleri saran yürüyüş botu giyin. Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin. 

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin.

Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası

Yağmurluk veya panço 

Küçük bir sırt çantası (kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için) 

Mevsime göre çakı, fener, gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs... 

Yeterli miktarda su ve kullandığınız özel bir ilaç varsa mutlaka yanınızda bulundurunuz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

 

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.