Likya Yolu

Bu turumuz için henüz planlanmış bir tarih yok!
TUR FİYATI: 950 TL
Turumuz Likya yolunu , Kelebekler Vadisini , Kaya Köyü ve Ölü Denizi kapsayan Tarih kültür ve spor yürüyüş turudur. Likya yolu trekking; unutamacağınız bir deneyim olacak.

 Turumuz Likya yolunu , Kelebekler Vadisini , Kaya Köyü ve Ölü Denizi kapsayan Tarih kültür ve spor yürüyüş turudur.Tek bir tatilde birçok farklı aktiviteyi iç içe yaşama fırsatını sunuyor.Üstelik her aktiviteden sonra dinlenme ve keyif yapma fırsatınıda buluyorsunuz.Yani hem sporla ve tarihle içiçe bir tatil hemde deniz , kum ve hamak keyfini beraber yaşayabilirsiniz.
Tüm dünyanın bildiği , her yıl binlerce turistin ülkemize geldiği , Kültürü ve muhteşem doğasıyla Likya yolu trekking ; herkes için hayat boyu unutamacağı bir deneyim olacak.Binlerce yıllık tarihini, rehberimizin anlatımı eşliğinde ve binlerce yıllık patikalardan yürürken dinlemenin lezzeti hiç birşeye eş olamaz.Ayrıca bizim yaptığımız Likya yolu trekkingin en büyük özelliği gidiş ve dönüş rotalarımızın farklı olması.Böylelikle aynı yolu geri yürümüyoruz.Ayrıca dönüş yolumuz deniz kenarından olduğu için değişik koylarda denize girme imkanıda sağlıyor.Muhteşem doğasıyla Fotograf tutkunlarınada bitki ve böcek açısından sonsuz çeşitlilik sunmaktadır.
Kayaköy, birbirinden çok farklı iki yerleşim alanından oluşmaktadır. Bunların birincisi, turizmde de önemli yeri olan, 19. yüzyıl başında kurulmuş, yamaçlara dayalı ve nispeten yakın tarihli bir yerleşim olmakla birlikte, Osmanlı Devleti'nin son dönemlerinde, tamamı Rum, 3000 nüfuslu bir kasaba boyutuna ulaşmış, eski adları Levissi veya Karmylassos şeklinde geçen köydür.Canlı müze niteliği ile turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Eski Kayaköy'de halen yaklaşık 40 hane mevcuttur.İkinci yerleşim, 1923 Türkiye-Yunanistan Nüfus Mübadelesi ile Kayaköy'de iskan edilen Batı Trakya Türklerinin buradaki altyapıya ayak uyduramamaları nedeniyle, bu göçmenlerce ovada kurulmuş daha büyük boyutlu kısımdır.
George House ; Kelebekler vadisinin 300 metre üstünde vadinin tam kenarında Faralya köyündedir.Kelebekler vadisine iniş patikasının olduğu tek yerdir.Ayrıca manzaranın izlenebildiği en güzel yerlerden biri.
Kelebekler vadisi ise karadan araçla ulaşımı olmayan denizden botlarla yada Faralya köyündeki George House'dan inebileceğiniz bakir bir doğa harikasıdır.İçerisinde Şelaleler muhteşem bitki örtüsü denizi kumu ve ender rastlanan kelebekleri ile size harika bir gün yaşatacak.Kelebekler vadisinde şelalelere trekking yapabilir , kelebek fotoğrafları çekebilir,  denize girebilir , doğanın sesini dinleyebilir , güneşlenebilir , dalış yapabilirsiniz. Ve daha neler.. neler...Kelebekler vadisinde sonsuza kadar yaşamak isteyeceksiniz.

 

1.GÜN: Öncelikle Rehberlerimiz sizi Dalaman havaalanından ve Otagardan karşılıyor.Yolda kısa bir tanıtım eşliğinde Faralya köyüne kadar gidiyoruz.Turumuz Kelebekler vadisinin tam tepesindeki Gün batımının inanılmaz güzellikte izlenilebildiği Geore House'da enfes bir köy kahvaltısıyla başlıyor.Kahvaltıdan sonra çaylarımızı yudumlarken biraz manzarayı izleyebiliriz.Rehberimiz Hasan abi size faralyanın tarihinden ve doğal güzelliklerinden bahsederken odalarımıza  yerleşiyoruz.Günün bundan sonraki kısmı serbest zaman yani yüzme havuzunda yüzebilir , hamakta kitap okuyabilir yada güneşin batışını dinlenerek bekleyebilirsiniz.Muhteşem günbatımının hemen ardında bal ve yoğurdun masadan eksik olmadığı köy yemeklerinden oluşan akşam yemeğimize geçebiliriz.Yemekten sonra bolca çay , kahve ve tabii ki sohbet.
2.GÜN: Sabah muhteşem bir kahvaltıyla güne başlıyoruz.Bu günkü yürüyüşümüz pek çok otorite tarafından dünyanın en iyi 10 yürüyüş rotasından biri olan Likya yolunun Kabak koyuna kadar olan bölümü.Bu yürüyüşün özelliği giderken ve gelirken ayrı yürüyüş rotalarını tercih etmemiz.Rotalardan biri denizin kenarından ilerlemekte. Hava izin verirse değişik koylarda yüzmek için küçük molalar verebiliriz.Tabiki binlerce yıllık tarihi, turkuaz kumsalları, ilkbaharda coşmuş kır çiçeklerini ve tarihi köyleri bir arada bulabileceğiniz Likya yolunda yürüyüşün tadını çıkarıyoruz.Kabak koyundaki öğlen yemeğimiden sonra Kabak koyunda yüzmek ve gezmek içi serbest zaman.Ayrı güzellikte geçecek olan dönüş yolumuzdan sonra çok acıkmış insanlar olarak akşam yemeğimize geçebiliriz.
3.GÜN: Sabah kahvaltıyla başlıyan günümüz dinlenmeyle geçecektir.Dinlenmek istemeyenler Hasan abinin ayarlayabileceği ölüdenizin yamaç paraşütü ile meşur Baba dağından atlayabilirler.Öğlen gözleme ve akşam yemeği ile günümüzü tamamlıyoruz.
4.GÜN: Dördüncü gün çoğunuz için unutulmaz bir deneyimle geçecek.Kolay derecedeki inişli ve çıkışlı Kelebekler vadisine ineceğiz.(istemeyenler günü dinlenerek geçirebilir)Vadideki turkuaz denizde yüzerek ve güneşlenerek dinleneceğiz.Ardından vadideki şelaleyi ve birbirinden nadir kelebekleri görmek için Vadinin içinden yola çıkıyoruz.yaklaşık bir saatlik yürüyüşün ardından şelaleye girebilir , kelebek mağaralarını ziyaret edebilir  ve küçük atıştırmalar yapabiliriz.Günümüz George Hause geri çıkıp ayaklarımızı doğal kaynak (zeytin havuzu ama buz gibi ayaklara can geliyor...) havuzana sokup günün kritiğini yapıyoruz.Akşam yemeğinden sonra serbest zaman.
5.GÜN: Kahvaltının ardından havanın durumuna göre ölü denizde tekne turuna çıkıyoruz.Hava izin vermezse köyümüzde küçük bir gezinti ile günümüzü akşam yemeği ile tamamlıyoruz.
6.GÜN: Kahvaltıdan sonra yine bir yürüyüş ve tarih turu , Tarihi bir açık hava müzesi olan KAYA Köye gidiyoruz , rehberimizin Kaya Köyün tarihini anlatımından sonra gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman.Günümüz Geore House'da Akşam yemeği  ve muhabbetten sonra son buluyor.
7.GÜN: Sabah George House'da malesef son kahvaltımızı yapmak için kalkarak başlıyor. Dalaman hava alanı ve Otogara gitmek için araçlarımıza yerleşiyoruz

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

“1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.”

Turumuza rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.