Spor Tırmanış Eğitimi

Bu eğitimimiz için henüz planlanmış bir tarih yok!
EĞİTİM FİYATI:
Doğasporlarının izleyicisi ve alkışcısı yoktur ama bu spor dalı salonlara kadar ulaştığından hem ulusal hemde uluslar arası yarışmalara katılabiliyorsunuz. Adrenalini tüm hücrelerinizde hissetmek istiyorsanız, işte tam aradığınız bu.

    Spor Tırmanış dünyada yeni bir spor dalı sayılır. Ülkemizdeyse çok çok yeni. Bilinen salon sporlarından sıkılanlar, usananlar için hem doğada hemde kapalı yapay tırmanış salonlarında bu uğraşı ile haşır-neşir olacaksınız. Hafta sonları doğada olabileceğiniz gibi, haftaiçide bu salonlarda antremanınızı yapabilecek, kendinizin farkındalığını yaşayacaksınız.

     Bu spor dalı yer çekimine karşı yapılan tek mukavemet sporudur. Tüm kaslarınız çalıştıran bir uğraşı. Aynı zamanda dayanıklılık, esneklik ve konsatrasyonunuzu geliştiren bir yönü var. Sanıldığı gibi kaslı, iri yarı kişiler değil, jimnastik ve bale gibi denge-esneklik sporlarında başarılı olanlar bu sporda hızla yol almaktadır.

     Doğasporlarının izleyicisi ve alkışcısı yoktur ama bu spor dalı salonlara kadar ulaştığından hem ulusal hemde uluslar arası yarışmalara katılabiliyorsunuz. Adrenalini tüm hücrelerinizde hissetmek istiyorsanız, işte tam aradığınız bu.

Spor Tırmanışın I. Aşaması :        65 TL

Kapalı yapay tırmanış salonunda ;

-Teorik çalışma ve uygulamaları

-Tutuş/basış teknikleri

-Rota tamamlama

-Antreman ve beslenme bilgileri

-Isınma ve soğuma

6 günlük bu eğitim programı anlaşmalı 3 farklı salonda gerçekleştirilecektir.

Yada 3 hafta sonu cumartesi-pazar  yapay tırmanış salonlarında yapılacaktır. Yine talebin fazlalığına göre iki kısma ayrılarak her iki konumda uygulanabilir. Faydalanmak isteyenler, eğitim almak istedikleri haftaiçi-haftasonu uygulamaları belirtirler.( iki farklı programı kapsayacak şekilde, tarihler belirlenecek)

Ayrıca spor tırmanış 2016 yılında olimpiyatlarda boy gösterecektir. Şimdiden yetenekli çocuklarımızı yetiştirmek için okul tatilinde, hafta içi olacak şekilde yine bu salonlarda eğitim verilecektir. Temel eğitimi aldıktan sonra koçluk-antrenörlük hizmeti de süregen halde olabilecektir.( bu program da yaz dönemindeki uygun tarihlerde konulabilecek)

Spor Tırmanışın II. Aşaması :     85 TL

-Emniyet alma

-Üstten emniyetli tırmanış

-Lider tırmanış

-İstasyon toplama

-Klip pozisyonları

Spor Tırmanışın III. Aşaması :     85 TL

-Pink point tırmanış

-Red point tırmanış

-On sight çıkış

-Flash çıkış

-Lider düşüş

-Düşme faktörü  

                

 

Dahil olanlar:

Ulaşım,

Ortak kullanılacak teknik malzemeler( İp, Perlon, Takoz seti, sikke, karabinalar, jumar, grigri, şant, expres set, sekizli,)

Rehberlik

Hariç olanlar:

Kask

Emniyet kolonu

Kaya tırmanış ayakkabısı

Atc, Hms, Pursik İpi

Not:

Eğitim ücreti min.10 kişi üzerinden hesaplanmıştır. Bu sayının altına düşerse katılımcı sayısına göre belirlenecektir. 

Eğitimimize rezarvasyon için;
  • İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir,
  • Ya da aşağıdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.
Lütfen dikkat! internet üzerinden yapacağınız başvurularda rezarvasyonunuzun geçerliliği için sorumlularımızla birebir iletişim zorunludur.