• Yıldırım Güngör

  Kış Yürüyüşleri İçin Tavsiyeler

  Yıldırım Güngör / 3 Aralık 2011
  Bir çoğumuz doğa yürüyüşlerini karın olmadığı zamanlarda yaparız. Oysa karla kaplı yollarda yürümenin keyfi bir başkadır. Diğer mevsimlerde yapılan yürüyüşlere oranla daha zor ve yorucudur karda yürüyüş yapmak.
 • Ebru Shantipriya

  Su Molekülleri ve Yoga

  Ebru Shantipriya / 9 Haziran 2011
  İnsanlar bazen birbirlerine iltifat etmekte çok cimri davranıyorlar. Sanki karşılarındaki insana güzel birşeyler söylerlerse hesaplarından para çekilecekmiş gibi bir korku var. Oysa güzel sözlerin etkisi yıllarca kalır unutulmaz.
 • Ferah Erdemir

  Doğada Yaratıcı Drama ve Çocuk

  Ferah Erdemir / 25 Mayıs 2011
  Önceden yazılmış bir metin olmaksızın, katılımcıların kendi yaratıcı buluşları, özgün düşünceleri ve bilgilerine dayanarak oluşturdukları eylem durumları, doğaçlama ve canlandırmalardır.
 • Ebru Shantipriya

  Namaste

  Ebru Shantipriya / 19 Mayıs 2011
  Gerçek olan; eğer kalbimizden geleni hissederek yaşıyorsak hepimizin bir olduğudur.
 • Ebru Shantipriya

  Bahar Temizliği

  Ebru Shantipriya / 5 Mayıs 2011
  Mevsim değişimleri ile ilgili tuhaf olan şey güneş gökyüzünde yükselse de, etrafta çiçekler açıp hava ısınsa bile aklın ve bedenin bu değişime uyum sağlaması zaman alabiliyor. Beden hala kış günlerindeki gibi ağır ve yorgun hissedebiliyor.
 • Yıldırım Güngör

  Doğaseverlere Öğütler

  Yıldırım Güngör / 28 Nisan 2011
  25 yıldır doğaya giderim. Har sabah uyanmak bana da işkence gelir ama doğaya kavuştuktan sonra yaşadığım her bir anın donup kalmasını isterim. Doğaya gitmeden önce de benim uyguladığım ve sizlerle de paylaşmak istediğim bazı kurallara çok dikkat ederim.
 • Ferah Erdemir

  Neden Doğaya Çıkarız?

  Ferah Erdemir / 23 Nisan 2011
  Yeni insanlar ile tanışma , ait olma ve ortak hedef ve özellikleri doğada yapılabilecek bir faaliyette paylaşabilme, kişinin en temel sosyal ihtiyacını karşılamaktadır.
 • Yıldırım Güngör

  Rehber mi Kılavuz mu?

  Yıldırım Güngör / 23 Nisan 2011
  Bir bir doğa rehberinin çok geniş bir doğa bilgisi ve kültürel birikiminin olması gerekiyor. Rotası boyunca gördüğü her şeyi anlatmak ve sorulara da yanıt vermek zorunda hissetmeli kendini.
 • Ebru Shantipriya

  Yoga

  Ebru Shantipriya / 22 Nisan 2011
  Bir nehri geçmek için nasıl bir bot kullanıyorsak ve nehri geçtiğimizde botu kıyıda bırakıyorsak spritüel sistem sayesinde de aynı şekilde kendimizle ilgili cahilliği bilgimizin artması ile terk edeceğimiz söyleniyor.
 • Memet Güngör

  Doğada Yaşam

  Memet Güngör / 21 Nisan 2011
  Günübirlik yürüyüşlere katılıp, fotoğraflar çekip, sonrada onları paylaşmak tabi ki herkesin hakkıdır. Ancak bu hakkı kullanırken en azından gittiğiniz bölgeyi bulduğunuz gibi bırakmak zorunda olduğunuzu unutmamalısınız.